DCG Data-Core Systems Education Solution

Categories
IT Вакансії

Скільки заробляють айтішники в Україні під час війни, дослідження

За словами аналітиків, український ринок зараз нестабільний і доходи в ІТ змінюватимуться разом із ситуацією на фронті. Найбільше зараз отримують розробники, які зуміли виїхати за кордон після початку російського вторгнення — близько доларів, серед них понад 54% мають рівень Senior і вище. Найкраще платять у Португалії ($5 500), Іспанії ($4 500) та Польщі ($4 000). Активні бойові дії в Україні не зупинили підвищення зарплат ІТ-розробників.

  • Медіанна зарплата розробника у Києві та Львові зросла на $500 — $3800 і $3500 відповідно.
  • Нагадаємо, що минулого року топ-3 складали JavaScript, PHP і Java.
  • У порівнянні з червневим опитуванням DOU, зарплати зросли на всіх посадах, крім Middle Software Engineers.
  • Перебуваючи на нашому сайті, ви приймаєте правила використання файлів cookie.
  • Компанія ITExpert з’ясувала, що кількість пропозицій в IT на початку війни зросла тільки у 9,5% компаній і майже не змінилася – у 27,1%.
  • Російські фахівці переїжджають жити до Грузії, Вірменії, Туреччини та інших країн, більшість із них не збираються повертатися на батьківщину.

Проте навіть з однаковими тайтлами і схожим досвідом, за нашими даними, жінки у фронтенді отримують все ж трохи менше за чоловіків. Проте докладно проаналізувати причини не можемо, оскільки в нашому опитуванні взяла участь невелика кількість розробниць. Якщо ж проаналізувати ці компанії в розрізі тайтлів спеціалістів, то різниці практично немає. Дещо вищі зарплати сеньйорів і мідлів у стартапах ($4550 проти $4000 загалом, $2350 проти $2200 загалом), а джуніорів — в аутстафі ($1000 проти $750 загалом). В аутсорсингових компаніях зарплати сеньйорів дещо нижчі за інші компанії ($3800 проти $4000 загалом).

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Для всіх інших мов програмування найвищі зарплати саме в столиці. У грудні 2020 року середня зарплата розробників в Україні склала $2,5 тис. Про це йдеться в результатах опитування проведеного профільним порталом DOU.

Але в цей же час розрив в рівні зарплат скоротився (минулого року він становив 38%). Ми продовжуємо зимовий цикл статей про зарплати ІТ-фахівців в Україні. Медіанна зарплата QA не змінилася і становить, як і пів року тому, $2000. За останні пів року помітно збільшилися зарплати Digital Marketing Manager (+$400, до $1600).

Завдяки поінформованості про них, можна швидше знайти роботу, яка буде влаштовувати по всім параметрам. Знайти роботу в одному з цих або будь-якому іншому Вакансія DevOps Engineer місті, де можна було б добре заробляти, нескладно при наявності кваліфікації та досвіду. Звичайно, айтішники англійською зазвичай володіють непогано.

Як потрапити в IT і яку спеціальність вибрати

У напрямку QA/QC спостерігається зростання зарплат. Медіани Senior Automation QA і General QA зросли на 5% і 7% відповідно. Тестувальники, які використовують мови отримують більше, ніж тестувальники без знання хоча б однієї мови програмування. Представляємо третю аналітику щодо зарплат — цього разу про проджект-менеджерів, ейчарів, девопсів та інших ІТ-фахівців.

Скільки отримує Middle розробник

Проблеми з виплатою зарплат мав кожний п’ятий респондент. 8,7% опитаних вказали, що зарплату було урізано після початку повномасштабного вторгнення. Ще 7% повідомили про затримку у виплаті зарплат.

ЗАПОРІЖЖЯ

Вирости в програмного менеджера можна як з розробника чи тімліда, так і з інших посад, проте досвід роботи Project-менеджером — обов’язковий. Середня зарплатня програмного менеджера в Україні становить 3700 доларів на місяць. У середньому це менеджери з понад десятирічним досвідом роботи в компанії. Senior Software Engineer — це розробник з більше, ніж 6 роками досвіду.

Зарплати UI / UX-дизайнерів найбільше зросли у Senior (з $2300 до $3000), Lead (з $3400 до $3800) і Junior (з $570 до $700). Приблизно на такому ж рівні зарплати розробників рівня Tech / Team Lead ($5000) і QA Managers ($4500). Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство ІнА «Українські Новини”, в будь-якому вигляді суворо заборонені.

Ракетний удар Росії по Запоріжжю: жертв стало ще більше

У всіх професіях HR/Recruiter знизились медіани Senior-рівня в середньому на $300, найбільше у рекрутерів (з $2250 до $1700). Middle Recruiter і HR Generalist лишились на торішньому рівні оплати праці. Найвищі зарплати для рекрутерів незалежно від рівня сінйорності пропонують компанії з більш ніж 1500 працівниками (загальна медіана $2600). У фінансових менеджерів та бухгалтерів медіана Junior спеціалістів впала з $678 до $490.

У грудні 2022 року ми отримали 4179 відповідей від цих фахівців. І дивимося, що відбувалося https://wizardsdev.com/ з їхніми зарплатами. Як і влітку, найвищі медіанні зарплати у Scala-розробників ($5300).

Трохи вищі зарплати CTO в аустафінгових компаніях і стартапах (близько $8000), в порівнянні з $6000–6500 в продуктових та аутсорсингових компаніях. Якщо у вас виникли труднощі або питання щодо резюме, зверніться до рекрутера EPAM за допомогою. Однак є кілька важливих нюансів, про які повинен знати кожен, хто хотів би працювати в Канаді.

За даними DOU, середній оклад початківця програміста в кінці 2019 року варіювався від $ 600 до $ 900. Цікаво, що за містами медіанна зарплата розробників усіх рівнів найбільше зросла у Києві і Львові – на 500 доларів (до та доларів відповідно). Далі у рейтингу – Одеса (3 300 доларів), Дніпро (3 200 доларів) і Харків (3 100 доларів). Медіанні зарплати спеціалістів рівнів Architect, Lead та Senior протягом другого півріччя 2021 року зросли на 500 – 550 доларів. Middle і Junior-розробники отримали менші надбавки – на 300 і 100 доларів відповідно.

Скільки отримує Middle розробник

Тімлід – роль в команді з комбінації технічно грамотних рішень з якісними процесами розробки. Як альтернативу медіані ми створили віджет з розподілом зарплат за кількістю анкет. Над кожним стовпцем вказано кількість анкет, яку ми отримали для конкретного зарплатного діапазону. Ви можете відфільтрувати дані за посадою, містом і досвідом роботи. До переліку посад додали спеціальності, які зібрали не менше як 50 анкет. Для аналізу рівнів заробітної плати ми використовуємо медіану.

Медіана Senior-ів в аутсорсі й аутстафі склала $4400 у технічних фахівців і $2850 у нетехнічних. 5% опитаних фахівців вказали, що володіють опціонами та акціями компаній. Ця цифра не змінилась з часу проведення минулого опитування. З цих 5% власників опціонами володіє 65%, інші мають опціони і акції або лише акції. 31% C-level фахівців, які брали участь у опитуванні вказали наявність акцій і/або опціонів.

Медіана Senior M&A та Fundraising помітно зросла у порівнянні з минулим роком. Але максимальна винагорода вказана значно нижча. Того року найвищою ставкою було вказано $7000, цього року лише $4000. В середньому фахівці цієї сфери вказали, що беруть участь в 5 дьюділах на рік, максимальна вказана кількість — 40.

А от Senior Lawyer втратили в зарплатах ($2400 минулого року і $2050 цього року). Цікаво, що юристи міжнародники мають в цьому році нижчу медіану, ніж у попередньому. Ті, хто працює з українським законодавством, також отримують менше, ніж минулого року. А от медіана тих, хто працює і з міжнародним, і з українським правом незначно, але покращили позиції, додавши до торішньої медіани $100. Станом на початок року зарплати зросли на $500 у архітектора (навіть 550), ліда та сеньйор-розробника. Зарплати мідлів і джуніорів зростали повільніше — на $300 і $100.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *